Miksone.com Yerli Yatırım Ortaklığı Şirketi İncelemesi

2
2486

Miksone.com  Yerli Yatırım Ortaklığı

2018 yılının Ocak ayından bu yana yatırım ortaklığı adı altında Türkiye üzerinden başlayan şirketlerin hemen hemen hepsinde ilgili organlar (MASAK, Gümrük Bakanlığı gibi) tarafından inceleme başlatıldığını gerek sosyal medya gerekse haber bültenlerinde duymaktayız. Türkiye içerisinde faaliyetlerini sürdüren yaklaşık 150 kadar firmanın banka hesaplarına zamanında blokeler konulmuş ve denetim sürecinden sonra hemen hemen hepsi kapatılmıştır. Denetim süreci devam eden şirketlerinde var olduğunu sosyal medya aracılığıyla duymaktayız.

Miksone Nedir ?

Miksone.com (Miksone Bilişim Anonim Şirketi), denetim süreçlerinden sonra kurulan ve reel ticari faaliyetler yaptığını iddia eden, sermaye sahibi kitleden fon toplayarak ticari faaliyetlerini geliştirmeyi amaç edinip büyük çaplı bir Anonim Şirketi olmayı hedefleyen, bünyesinde farklı ticaret sektöründen uzmanlarla donanımlı bir kadroya sahip olduğunu belirten ve çeşitli yatırım paketleriyle çeşitli sermaye sahibi kimselere hitap ettiği izlenimi veren ve referans sistemi ortaklık programı yoluyla daha fazla yatırımcı kitlesine ulaşmayı hedefleyen ve kazanç sisteminde alternatifler sunan, Nisan- Mayıs 2018 tarihinde kurulan fiziki adresiyle paralel olarak Bursa Vergi Dairesine ve Ticaret Odasına tabi olarak kurulduğunu düşündüğümüz, yatırımsal network marketing sistem kurgusuyla altyapısı oluşturulmuş bir şirket olarak dikkatimizi çekmiştir.

Miksone Hakkında Bilgiler ve İddia edilen Faaliyet Alanları Nelerdir?

Miksone Bilişim Anonim Şirketi ne iş yapar, hangi ticari faaliyetlerden kazanç elde ettiğini iddia eder gibi hakkında bilgiler vermek gerekirse, kamuoyunun bildiği ticari faaliyetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Solucan: Solucan Yetiştiriciliği, Satışı, Bakımı ve Solucan Gübresi
 2. İnşaat ve Gayrimenkul: Yap-sat, Al-sat ve Danışmanlık Hizmetleri
 3. Otomativ: Yedek Parça, Alım-satım, Filo Kiralama ve Günlük Araç Kiralama
 4. Sigorta: Trafik, Kasko, Sağlık gibi Sigorta Hizmetleri
 5. İnternet: Google SEO-SEM, Sosyal Medya, Web Yazım ve Mobil Yazılım Hizmetleri

Görüldüğü gibi şirketin birbirinden bağımsız çeşitli ticari faaliyetlerde bulunduğu gözlemlenmektedir.

Miksone Yatırım/Ürün Paketleri Nelerdir?

Miksone yatırım şirketinin 295 TL+ KDV’den 59.000 TL + KDV’ye kadar 9 farklı yatırım/ürün paketlerinin olduğu gözlemlenmektedir. Fakat bilgi içerikli makalemizin reklam ve tanıtım izlenimi vermemesi için paket çeşitleri detaylarına girmekten kaçınıyoruz.

 

Miksone Kazanç Planı, Referans Sistemi ve Satış Ortaklığı Nedir?

Miksone yukarıda belirttiğimiz gibi büyüme stratejisini yatırım ortaklığı, referans sistemiyle yatırımcı kazanma ve fon arttırma yoluyla kurmuştur. Şirket, yatırım yapan kişilere başka yatırımcıları şirket bünyesine dahil etmesiyle (zorunluluk bulunmamaktadır)  %15’lere varan oldukça cömert (?) referans geliri olanağı sunmaktadır.  Kariyer düşünen yatırımcılar için de yatırımcılardan oluşan organizasyonlarının büyüklüğüne ve kariyer seviyelerine göre ekstra gelirler sunmaktadır. Şirketin “Binary  Sistem“ network marketing kazanç modelini kullanmakta, 6 derinlik seviyesine kadar organizasyon geliri de sunmaktadır.  Ayrıca Firmanın “Satış Ortaklığı” adı altında ticari faaliyetlerine destek veren yani müşteri kazandıran yatırımcılara, müşterinin verdiği hizmet bedeline göre %40’lara varan satış ortaklığı geliri imkanı verdiği aldığımız bilgiler arasındadır.

Miksone Web Sitesi Görünümü

Bu bilgilerin dışında Miksone’nin;

– Şirket adresinin: Balat Mh. Sıhhiye Cd. Ofis 4200 Sit. No:2/8 Nilüfer / BURSA olduğu,

– Şirket telefon numarasının +90 850 303 6457 olduğu,

– Kurumsal hesap numaralarıyla çalıştığı,

– Yatırım için ödenen bedellerin İş bankası, Garanti Bankası ve Kuveyt Türk gibi şirkete bağlı banka hesaplarına gönderim sağlanabildiği,

– Yatırım için ödenecek olan bedeller ayrıca kredi kartı yoluyla da gerçekleştirilebildiği,

– Para çekim taleplerinin otomatik ödeme şeklinde yatırımcıların banka hesaplarına gönderildiği,

– Referans gelirlerinden % 20 gelir vergisi ve yatırım paketleri bedellerinden ayrıca %18 KDV tutarı eklendiği,

Gibi yatırımcının dikkatini çekebilecek özelliklere sahip olduğu öğrenilmiştir.

Miksone.com İçin Yorum

Miksone.com için yorum ve görüşümüzü sorular sorarak bildirmeyi daha uygun görüyorum. Merak eden yatırımcıların bu soruları muhatap aldıkları kişilere sormasını tavsiye ediyorum;

 1. Şirketin, mevcut T.C. Anayasasında Network Marketing (Tavsiye Pazarlama, Ağ Pazarlama) ticaret sektörüyle alakalı net ve kapsamlı bir düzenleme olmadığı bilindiği halde Yatırım alanında oluşturulan ve geçmişte dolandırıcılık ve mağduriyetler gibi bir çok olumsuz örnekleri barındıran network sistemiyle ilgili ihtiyaç halinde sorumlu kamu kurum veya kuruluşlara karşı hazırlıklı mıdır?
 2. Şirketin Bir Anonim Şirketi olması dolayısıyla Kitle fonu oluşturma konusunda ilgili devlet organlarından yasal izni mevcut mu?
 3. Şirketin kitle fonu oluştururken kurguladığı network marketing organizasyon modeli ile fon toplama ve fon kazandıran kişilere karşı verdiği ek kazançlar ve kariyer planı konusunda ilgili kamu kurum veya kuruluşlardan gerekli izni, sertifikası veya yetkisi var mı?
 4. Şirketin SPK (Sermaye Piyasası Kurulu), BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu) gibi kurumlardan fon yönetimi izni bulunmakta mı?
 5. Gerek Türk Ticaret Kanunu gerekse SPK ve BDDK’taki ticaret ahlakı ölçütleri incelendiğinde Ticaretin kar ve zarar olarak iki temel olguya sahip olduğu ve her zaman içerisinde bir “RİSK” faktörü barındırdığı dolayısıyla “Garanti Kazanç” vaadi taşıyan “yatırım paketleri (ve paketlere verilen isimler; gümüş, altın, starter, business, Vip gibi..), yıllık yüzde x kar marjı” gibi tanıtım argümanları kullanmanın ticaretin temel olgularına ters düştüğü düşünüldüğünde, şirketin neden bu konularda gerekli önlemler almamaktadır?
 6. Şirket yatırımcısına, yatırım karşılığında Türk Ticaret Kanunu’nde belirtilen teminat çeşitlerinden herhangi birini öneriyor mu?

Sorduğum sorular aslında geçmiş şirketlerin ve mağdurlarının başından geçtiği kötü tecrübelerin hem neden hem de sonucu olarak söyleyebilirim. Lütfen yatırımlarınızı yaparken, insanlardan iş fırsatları dinlerken “reel iş” vurgusundan çok (Tabi ki o da önemli ama…) şirketin resmi donanımlarına önem vermenizi, bu konuda sorular sormanızı tavsiye ederim. Her şey geçici fakat Hukuk ve Devlet kalıcıdır. Umarım sizlere yol gösterici olabilmişimdir.

YASAL UYARI

Ekgelirkazani.com; bilgi verme, inceleme yapma ve önemli haberlerin paylaşıldığı bir platformdur. Bu platforma yapılan her türlü bilgi içerikli yazılar kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez, herhangi bir gerçek veya tüzel kişilerin sunduğu ticari faaliyetlere teşvik etmez ve reklamını yapmaz. Muhtemel oluşabilecek maddi veya manevi zararlardan, dolandırıcılık faaliyetlerinden ekgelirkazani.com sorumlu tutulamaz.

2 YORUMLAR

 1. MİKSONE hakkında ayrıntılı bilgi almak üye olmak ve ekibimize katılmak için
  05434073459 nolu numaradan direk veya WhatsApp yoluyla ulaşabilirsiniz…

 2. MİKSONE hakkında ayrıntılı bilgi almak üye olmak ve ekibimize katılmak için
  05541608624 nolu numaradan direk veya WhatsApp yoluyla ulaşabilirsiniz…
  Aşağıdaki linkten formu doldurup üye olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen buraya adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.