Kripto Paraların Mainnet ve Lansman Tarihi, Mainnet Nedir?

0
1195
Mayıs ve Haziran Ayı Mainnet'ler
Kripto para piyasalarında; anlaşma haberleri, sistem güncellemeleri, ortaklıklar, kripto para yakma (burn), airdrop, ana ağ lansmanı (Mainnet) kısacası her türlü gelişmenin bir karşılığı vardır. Bu gelişmeler, çoğu zaman yatırımcıların cüzdanının ısınmasına neden olur. Şimdi cüzdanınızı doldurmaya katkı sağlayacak 14 Kripto Paranın, Mainnet  Lansman tarihlerini ve getireceği avantajları paylaşacağım.

Mainnet Lansmanları

 

Mainnet Nedir ? Mainnet Bitcoin’in ana ağıdır ve kripto para literatürüne burdan geliyor. Bir çok blockchain ve kripto para projesi başlangıç şamasında çeşitli nedenlerle kuluçka platform olarak tabir ettiğimiz ethereum, bitcoin blockchainini kullanır yeterli olgunluğa gelen projeler daha sonra kendi ana ağlarına yani Mainnetine göç eder.

Oyster (PRL) (Mainnet Lansman Tarihi 29 Mayıs2018)

Oyster Nedir?OysterMainnet Lansmanını Nisan ayında yapmayı planlıyordu. Fakat alınan son karar ile 29 Mayıs tarihine erteledi. Proje, içerik üreticileri ile içerik yayıncılarının, birlikte çalışabilecekleri bir platform olmayı hedefliyor.

Tron (TRX)( Mainnet Lansman Tarihi 31 Mayıs 2018)

Tron Nedir?, blockchain tabanlı  ücretsiz içerik ve eğlence platformu olarak tanımlıyor. Google Play ve Apple App stor gibi merkezi platformların en büyük rakibi diyebiliriz. Tronun dört temel avantaj sunuyor diyebiliriz.  1-Kişisel ICO geliştirme, (Ethereum’a rakip) 2- Veri özgürlüğü, 3- İçerik etkinleştirme, 4- Özerk altyapı

Divi (DIVX) ( Mainnet Lansman Tarihi 31 Mayıs 2018)

DiviNedir? Divi ,dünyanın ilk “Akıllı Cüzdanı” bağlantılı blockchain ve katmanlı masternode sistemini kullanan yeni nesil bir kripto para. Divi Projesi, kripto para dünyasındaki en büyük sorun olan kitlesel kabul sorununu çözmeye odaklanmış bir proje

Nuls (NULS) (Minnet Lansman Tarihi 31 Mayıs2018)

Nuls Nedir? Nuls ticari işletme ve kuruluşların, güvenlik sorunlarına çözüm bulmaya odaklanmış bir projedir. Özelleştirilebilir, modüler bir blockchain platformuna sahiptir. Blockchain konusunda, teknik engel ve sorunları ortadan kaldırmayı, maliyetleri düşürmeye ve ticari dünyada blok zincir teknolojisinin kullanımını teşvik etmeyi hedefliyor.

EOS  (EOS) (Mainnet Lansman Tarihi 2 Haziran 2018)

EOS NedirEOS Ethereum’a benzerlikleri ile ön palana çıkan bir blockchain platformu ve oldukça iddalılar. EOS Coin, merkezi olmayan uygulamalar için, dünyanın en güçlü altyapısını oluşturmayı amaçlamaktadır. Ethereum’un  gerçek katili olarak tanımlanıyor.

Fusion (FSN) (Mainnet Lansman Tarihi 30 Haziran 2018)

Fusion NedirFSN, NEO platformunu kullanan bir projedir. Fusion çapraz zincir, çapraz organizasyon ve çapraz veri kaynağı akıllı kontratları ile kapsayıcı bir kriptofinansal platform yaratmayı amaçlayan halka açık bir blockchain olma özelliği taşıyor.

 

Origin Trial (TRAC)(Mainnet Lansman Tarihi 29 Haziran 2018)

Orginal Trial nedir?  tedarik zinciri blockchain teknolojisine en çok ihtiyaç duyan sektörlerden, Tedarik zincir yönetimi küresel olarak dağınık organizasyonlardan gelen teslimatları pürüzsüz bir şekilde dizayn etme sürecini kapsıyor. Şu an kullanılan yöntem ve stratejiler oldukça hantal denebilir.Sistemin erkasında dönen verinin takibi , ürün ve hizmetlerin kalitesinin güvence altına alınması son derece karışık bir süreçtir.

 

VeChain (VEN) ( Mainnet Lansman Tarihi 30 Haziran 2018)

VeChain Nedir?, ürün, hizmet ve veriler için tasarlanmış, bir dApp (merkezi olmayan uygulamalar) platformdur. IoT teknolojisi ve Veri yönetimi ile sahte ürün, veri sahtekarlığı, veri manipülasyonu, güvenlik uygulamaları, finansal hizmetlere erişim, 3. tarafın müdahalesi gibi engelleri ortadan kaldıran bir blockchain platformudur.

HPB (HPB)(Mainnet Lansman Tarihi 30 Haziran 2018)

HPB nedir? HPB başından itibaren, Yüksek Performanslı Blockchain(HPB) ölçeklenebilirlik kavramını tamamen farklı bir açıyla ele alıyor. Proje sadece yazılımın yan taraflarına bakmak yerine, donanım yönünü de ele alıyor. Blok zincir uygulamalarının optimum performansını gerçekleştirmek için, yakın gelecekte bazı seylerin değişmesi gerekecek.

Ontology (ONT)(Mainnet Lansman Tarihi 30 Haziran 2018)

Ontology nedir? güven, kimlik, yetkilendirme, onay gibi konulardaki problemleri çözen bir blockchain teknolojisidir. Kamusal ve özel blockchain uygulamasına izin veren bir matrix blockhain platormudur. Bu da Ontology’yi bir çok iş ve endüstri için ideal bir uygulama haline getiriyor. Ontology NEO gibi diğer blockchain uygulamaları ile de bağlanarak işlem yapabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Credits (CS)( Mainnet Lansman Tarihi Haziran 2018)

14 Kripto Paranın, Mainnet  Lansman

CREDITS nedir? CS, platformunda hız, işlem masrafı ve saniye başına işlenebilen operasyon sayısı bakımından tamamen yeni teknik ağ özellikleri bulunur. CREDITS açık bir platformdur. Yani bireysel kullanıcılar ve şirketler blockchain protokolü altyapısından faydalanarak online hizmetler oluşturabilirler.

DADI  (DADI)(Mainnet Lansman Tarihi 30 Haziran 2018)

14 Kripto Paranın, Mainnet  LansmanDADI nedir? dijital ürünlerinizi oluşturmanıza, ölçeklendirmenize ve büyütmenize yardımcı olacak, web servislerinin sağlanmasına odaklanmış, küresel ve merkezi olmayan bir bulut platformudur.

 

Enigma(ENG) (Testnet Lansman Tarihi  30 Haziran 2018)

14 Kripto Paranın, Mainnet  LansmanEnigma Coin nedir? blockchain teknolojisinin, en büyük problemlerden biri olan ölçeklendirme ve gizlilik sorunlarına, güvenli merkezi otoriteye bağlı olmadan veri değişimi ve hesaplanmasını sağlayan blockchain teknolojisini geliştirdiklerini idda ediyor. Mainnet ile ilgili tarih henüz paylaşımadı

Aeternity (AE)  (Mainnet Lansman Tarihi 30 Haziran 2018)

14 Kripto Paranın, Mainnet  Lansman

Aeternity nedir? projesinin temel amacı smart contract deneyimini daha üst seviyelere çıkarmak, bunun için “state channel” adı verilen yeni bir teknoloji geliştirildi. State channel ile genel sistemin performansı arttırılacak, anlık ve paralel işlemler yapılabilecek. Aeternity’nin diğer bir önemli özelliği de kripto para dünyası dışında kalan, işletmeler veya kurumların ürettiği veriyi işlemek olacak.

Kaynak : Koinmedya

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen buraya adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.