Fons A.Ş. Nedir ve Ne İş Yapar?

15
8511

ÖNEMLİ UYARI: FONS ŞİRKETLER GRUBUNUN

-ORGANİZASYON ŞEMASINDA
-TİCARET MODELİNDE

KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLER OLDUĞU ÖĞRENİLMİŞTİR. BUNDAN ÖTÜRÜ AŞAĞIDA FONS A.Ş İLE İLGİLİ SORULAN SORULARA ALINAN CEVAPLARDA DA KÖKLÜ DEĞİŞİKLİKLERE GİDİLDİĞİ BİLGİSİ ALINMIŞTIR. 

YENİ GELİŞMELER ÖĞRENİLDİĞİNDE SİZLERE EKGELİRKAZANI.COM OLARAK BİLGİLENDİRİLME YAPILMAYA ÖZEN GÖSTERİLECEKTİR. 

Fons A.Ş. Nedir?

Amaçları belli bir firmadan bahsetmek istiyorum sizlere; şirketin ismi FONS Şirketler grubuna bağlı FONS Danışmanlık A.Ş. İnşaat ve gayrimenkul alanında FONS Gayrimenkul Ltd.  İzmir merkezli bir fon yönetim şirketidir. İzmir Vergi Dairesine kayıtlıdır ve fiziki merkez ofisi İzmir- Bayraklı Martı Towers 19. Katında konuşlanmıştır. Tüm yatırım bedelleri Fons A.Ş’nin fon yönetiminde toplanmaktadır. Şirketin ana hedefi 30 bin yatırımcıdır. Yatırım sayısı sınırlıdır. Şirketin yatırımların yaklaşık yüzde 55’lik bölümünü inşaat ve gayrimenkul sektöründe diğer bölümünü ise enerji, savunma sanayi, turizm ve IT (Bilgi teknolojileri) sektöründe değerlendireceğini belirtmiştir. Temmuz ayında lansmanı yapılan firmanın bir çok yerel ve genel haber kaynaklarında duyurusu yapıldığına şahit oluyoruz. Medyanın da güvenini tazeleyen firma asıl güveni yatırılan miktarlar üzerinden yatırımcılarına sunduğu imarlı arsa tapusuyla vermektedir. Şirket bu 30 bin yatırımcıdan sadece 7000 kişiye yatırımları karşılığında teminatlı tapu vermektedir. Yatırımlarınız  noter onaylı sözleşme ve şahsınıza devredilen imarlı arsa tapusuyla garanti altına alınmaktadır ve bu tapu 1 yıl boyunca biz yatırımcıların üzerinde olacaktır. Bu olay aslında ciddi yatırımcıların beklediği, hayal ettiği bir durumdu çünkü geçmiş örneklerde yatırılan yatırımlara karşılık yatırımcı adaylara hiçbir güvence veremiyorduk çünkü ucu açık bir sistem olduğunu her an her şeyin olabileceğini bizlerde farkındaydık.  Tabi ki risk uyarısı tüm ticari faaliyetlerde vazgeçilmez bir kuraldır fakat geçmişe döndüğümüzde olur olmaz ne olduğunu bile bilmediğimiz firmalara milyarlarca para yatırdığımızı düşündüğümüzde böyle teminatlı bir firmanın riskini almak daha mantıklı bir tercih olabileceğini düşünüyoruz.

A Kazanç Plus

Fons Gayrimenkul

Fons Enerji

Fons A.Ş. Ne İş Yapar?

Şirket büyük bir hızla projelerini sunmaya başladı. İlk olarak Kırıkkale Yahşihan bölgesinde Kırıkkale Üniversitesine yakın, özellikle üniversite öğrencilerinin barınmak için rağbet gösterdiği ve gelişime açık bir bölgede FONS İNŞAAT A.Ş adı altında 2+1 toplamda 48 dairelik FONS YURTEVLERİ projesinin temellerini atmış bulunmakta. Ayrıca İzmir Bornova’da Fons Evleri projesinin inşaati için de arazide bulunan hafriyat kaldırma işlemlerinin sonuna yaklaşılmak üzere. Firma ayrıca Türkiye çapında  Fons Gayrimenkul (GYO) adı altında 800 Franchising modeliyle gayrimenkul alım ve satımı üzerinde şubelerin açılması için İstanbul kuruluşlu Türkiye çapında hizmet veren bir Gayrimenkul firmasıyla temas halinde ve sözleşmenin en kısa zaman içerisinde gerçekleşmesi  ve kamuoyuna duyurulması planlanmaktadır. Şirketin bir diğer projesi ise enerji sektörü alanında… Fons Enerji projesi ile akıllı ampul üretimi yapılmaya başlanıyor. Akıllı ampul olarak anılan “Resital led” evimizde işyerimizde kullanıldığında enerji tüketiminde %27 tasarruf etmemizi sağlıyor. Aynı zamanda aydınlatma noktasında herhangi bir kayıp durumu söz konusu olmuyor. Hali hazırda evlerde, işyerlerinde kullanılan normal ampuller gibi aydınlatma sağlarken daha az enerji tüketimi sağlanıyor. Akıllı ampulün en önemli özelliği elektrik kesintisi yaşandığı durumlarda özel tasarlanmış farklı bir enerji depolama sistemi sayesinde 4 saate kadar yine enerji veriyor karanlıkta kalmamamızı sağlıyor. Ayrıca özel bir mika kaplaması ile üretilecek olan akıllı ampul “kırılmaz” özelliği taşıyor. Üretilen ürünler Bimeks, Media Markt gibi teknolojisi mağazalarında satışa sunulması planlanıyor. Fons A.Ş. ‘nin bir diğer projesi ise Tarım ve Hayvancılık sektöründe. Bala /Ankara’da bulunan süt ve besi sığırcılığı tesisi ile ortaklık projesi başlatılıyor. A Kazanç Plus Yatırımcısının da hisse alabileceği bir proje olması planlanıyor. Ancak sayı çok sınırlı. Bu proje hakkında da tüm detayları netlik kazandıkça sitemizden bildireceğiz.

15 YORUMLAR

  • Firmanın size verdiği tapular şu an için yapılan yatırımların karşılığını vermemektedir. Araziler imarlı olup, merkeze bağlı mühitlerdedir. Toplamda 420 dönüm imarlı arazi mevcuttur ve geleceğe yatırım olarak alınmıştır. Mantık şudur aslında; firma yaptığınız yatırıma karşılık size tapu verir ve sizden bu tapuyu 1 yıl sonra toplam kazancınızdan sonra geri alır. Yani 16000 liralık 20 metre kare arsa teminatlı yatırım paketiniz bir yılda 32000 lira verdikten sonra tapuyu firmaya geri iade etmelisiniz. Bu süreçler noter tasdikli ıslak imzalı karşılıklı sözleşmeyle olmaktadır. Online olarak bir söz veya internet üzerinden gönderilen bir taahhütname olarak yapılmamaktadır.

 1. “Tabi ki risk uyarısı tüm ticari faaliyetlerde vazgeçilmez bir kuraldır fakat geçmişe döndüğümüzde olur olmaz ne olduğunu bile bilmediğimiz firmalara milyarlarca para yatırdığımızı düşündüğümüzde böyle teminatlı bir firmanın riskini almak daha mantıklı bir tercih olabileceğini düşünüyoruz.”

  Yazıda geçen yukarıdaki ifade bana çok güven verici gelmedi. Yani geçmişte dolandırıcılara zaten para verdik, şimdi teminatlısına neden vermeyelim gibi bir anlam çıkıyor.

  Bir de şu akıllı ampul mevzusu. Bunun bir de videosunu çekemez miydiniz? Ya da fotoğraflar? Bir görseydik kırılmayan, kesintide 4 saat ışık verebilen akıllı ampul neymiş?

  Bir de size ne kadar ödediler burada reklam yapmanız için?

  Merak ettiklerim bu kadar.

  • Merhabalar; yorumlarınız için teşekkür ederim. tırnak içine aldığınız yazıda Ticaretin doğası gereği kazanç-kayıp ilişkisinin ikiz olduğunu bu yüzden risk faktörünün sadece bu ticari alanda değil, her alanda risk taşıdığını vurgulamak istedim. Garanti vaadi vermek hem yasal açıdan hem de etik çerçeveden doğru bir tutum olmadığını düşünüyorum. Bu yorumladığınız gibi şu demek değildir; zaten batacağız riskin azını seçelim en kötü elimizde tapu olsun.. Hayır.. Ticarette alıcı ve satıcı, toptancı ve toptan malı alıcı arasında bile bu tür bir teminat örneğinin olmadığını belirtmek istedim. Resitalled e-ticaret sitelerinden satın alabileceğiniz gibi makalenin sonunda yer alan editör bilgilerindeki telefon numarasından bana ulaşarak da istediğiniz kaynaklara ulaşma imkanı bulabilirsiniz.

   “Bir de size ne kadar ödediler burada reklam yapmanız için?” sorusunun cevabı; Beyfendi, biz Fons A.Ş. ye yatırım yaptığımızı ve piyasada reel ticaret gördüğümüz, yatırdığımız paraların nerelerde değerlendirildiğini görüp takip ettiğimiz, şeffaf bir şekilde bunun muhasebesini alabildiğimiz bir yatırım platformu olduğunu vurguladığımızdan yatırım kararı aldığımız için, Fons A.Ş. hakkında makale yazmamızda da sakınca olmayacağını düşünüyoruz. Evet para alıyoruz bu doğru! ama yatırımımızın karşılığını alıyoruz.

   Saygılarımla..

 2. Merhaba ankarada 100 dönümlük arsa var burayı da almak istermisiniz kat karşılığı

  Birde 57 dönüm arsa var buda Satılık

  • Hocam merhabalar ; 800 adet fonsgayrimenkul kurumsal şube projemiz yakında start veriyor . Franchise modeli şubelerimiz açıldıktan sonra bölgedeki mevcut şubeyle irtibat kurabilceksiniz . Şirketin şu an ki misyonu hızlı getiri kaynağı yaratacak gayrimenkul veya inşaat projelerine odaklanmaktır. Örneğin kat karşılığı alınan arsa üzerinde konut projeleri, likit ihtiyacı duyan yarıda kalmış ticari işletme veya müteahhitlerle yapılan anlaşmalar, şu an hali hazırda Yalova ‘da tersaneler bölgesinde Fons Şirletler grubuna ait 600 yataklı işçi konaklama tesisi inşaatı (Haziran’da konaklamaya hazır durumda olacak) gibi.. Bunlar Fons Şirketler Grubunun gerçek ticari sektörde yaptıklarından sadece bir alanıdır. Allah kısmet ederse 30.000 kişiye iş imkanı başlıklı vizyon olan Fons Gayrimenkul projemiz yakın zamanda start verdiğinde sizde alış ve satışlardan emlak komisyonlarından faydalanabilir duruma geleceksiniz bizler gibi . Mesajınız için teşekkür ederim . Saygılarımla..

  • Hocam kat karşılığı demişsiniz . Kusura bakmayın kaçırmışım detayı . Bana özelden ulaşın isterseniz ,sizi şirketin yatırım danışmanıyla tanıştırayım hocam ?? (05312674356 whatsapptan da yazsanız yeterlidir)

 3. Merhabalar. Gündem malûm gümrük bakanlığı adalet bakanlığı soruşturma inceleme benzer yapılar saadet zinciri 65 şirket ve daha aklıma gelmeyen birçok kelimeler.. bende a kazancı yakından takip ediyorum. Fonstan istediğim üst düzeyde yöneticinin basın yayın yoluyla yatırımcılarını veya yatırım yapacakları rahatlatıcı bir açıklama yapmaları. Kimse garanti istemiyor yanlış anlaşılmasın ama en azından Bizim gündem ile ilgili hiçbir sıkıntımız Yok incelemeye alınanların içinde yokuz. Müsterih olun vs.. saygılar

  • Hüseyin Bey merhabalar;
   65 şirket incelemesi aslında ülkemiz için iyi bir durum. Çünkü siz de biliyorsunuz ki vatandaşlarımızın cebinden şu zamana kadar ortalama 3 Milyar $ çıkarıp dolandırdılar. Fons A.Ş. de bilmiyorum yatırımcı mısınız ama biz yatırımcılar ve yönetim kurulu zaten hep iç içe. Gerek whatsapp grupları gerek sosyal medya gerek otel toplantıları gerekse kurumsal ofislerimizde hep birlikte ve bu konuda gerekli açıklamaları ve uyarıları şirketten alıyoruz. Yasal mevzuatta ne gerekiyor onları yapmaya özen gösteriyor şirket ve yatırımcıları. Kazanç tablosu olsun, Ödeme kanıtı dekontu olsun bunları yayımlamak yasak çünkü vaad göstergesidir ve yasal değildir. Şirket zaten ticaretleriyle hem yatırımcısına hem de devletine hesap verebiliyor. Bu konuda Fons A.Ş. nin bir endişesi yok. Tamer Beyin bir sözü vardır; “yanlış yapan KORKAR!” şimdi burada mesaj net. Denetim haberleri verilirken şirket Uluslararası ticari toplantılar yapıyordu. Tabi ki korku ve güvensizlik maalesef var bu çok doğal çünkü insanlarda para kalmadı ve zararını çıkartacak güvenli bir yatırım kapısı arıyor hatta güvenmeden hırsla bunu yapmaya çalışıyor. Hergün telefonlarım (sağolsun varolsun herkes) susmuyor ve net dile getirdiğim bir vurgu vardır; “ticarette kar ve zarar ikizdir. Yatırım görüşmelerinizde garanti kelimesi verenlerden uzak durun. Burada önemli olan husus şirketin Batması mı Dolandırması mı ilk kriteriniz… Her şirket batabilir çünkü ticaretin olmazsa olmaz riskidir bu ama dolandırılmak / dolandırılmak ap ayrı bir konudur. Biz yatırımcılar Dolandırılmayacağımıza inandığımız yatırım platformlarını tercih etmeliyiz bu güvenle yatırım yapmalıyız. Devlet herkesi denetler vatandaşın denetletme hakkı vardır. Denetlenmek iyidir geleceğe ışık tutar veya önlem alınmasına vesile eder. Burada firmaların YANLIŞ BİR ŞEY yapmadığını gösterir belirtiler görmektir. Geçtiğimiz 2 ay öncesinde İzmir Ticaret Odasından Fons A.Ş. derecelendirme başvurusu yapmış ve yatırımcısını sevindiren güzel bir not almıştır. Burada yayımlamak tabi ki doğru değil ama şirket yatırımcılarına hesabını veriyor, şeffaflığı konusunda Fons yatırımcılarının bir sorunu görünmüyor. Saygılarımla …

 4. Teşekkür ederim Serkan bey. Kimi dolandırmak yöntemleri de iflas ettik bittik deyip dükkanı kapatmak tır. Fons un yeri belli muhatap lari belli bir artıdir eyvallah. Benim esas vurgulamak istediğim fonsun yatırımcılarına değilde yatırım yapacaklara bir ferahlık vermesi. Nasıl ki otuz Bin kişiye iş imkanı. İşte fons Ankara ve İstanbul’da yoğun ilgi gördü haberleri yapıldıysa ve YATIRIM YAPACAKLARA tirajı yüksek bir gazeteden mesaj verdiyse; işte tam bu günlerde bu lazım.. yatırım yapanlar zaten dediğiniz gibi Kendi aralarındaki diyalogları ile yoluna devam ediyor. Bu noktada firmanın yapılan veya yapılacak olan ve YATIRIM YAPACAKLARA güven tazeleyecek Bir paylaşım yapmasıdır. Bu Zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Tekrar teşekkürler ve saygılar….

  • Hüseyin Bey tekrardan merhabalar; Reklam boyutunda bir duyuru modeline gidilmesi öngörüyorsunuz fakat şunu unutmayın Fons A.ş nin kendi bünyesinde eşsiz 3D Gökyüzü reklamcılığı modeli var ve reklam parası alacakken reklama triyonlarca para vermek istemiyor. Network Marketing ticaret modeli sistemi bu yüzden var. Bu sistemin amacı ağ pazarlama yoluyla tavsiye pazarlamacılığının gücünü kullanıp sahadaki yatırımcıların güven kitlesine ulaşmaktır. Herşeyin reklamını yaparsa firmanın sahadaki yatırımcısına “yatırımcı kazandırdığı için verdiği komisyon (emlakçılık gibi düşünmek gerek yatırımcı kazandırma bedeli)” vermesinin bir anlamı olmaz ve reklamlarla zaten kitlelere ulaşır. Şirketin gayesi zaten reklam pastasına ayırdığı parayı yatırımcısına vermek için network marketing ticaret modelininden faydalanıyor. Bu noktayı göz ardı etmemenizi tavsiye ederim. 30.000 buradan gelir güçlü bir tavsiye modeliyle oluşmuş kişilere ulaşıldığında 800 franchising modeli FonsGayrimenkul ofisleri açılmaya başlandığında işte bu 30.000 için farklı bir kazanç kapısı oluşacak. Bugün itibariyle çok kapsamlı değişiklik ve güncellemeler geldi. Sponsor adayınızdan detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz bu konuda.. Saygılarımla …

 5. Merhaba serkan, firma hakkinda internette biraz arastima yaptim. Oncelikle hafife alinmayacak iddialar bulunmakta mesela firmanin hic odeme yapmadigi gibi. Ayrica bunu gordukten sonra bir de su firmanin ticaret sicil gazetesine bakayim dedim orada para veya fon toplayarak cifcilik vs gibi bir ibare bulamadim, simdi diyiceksin ki maddelerin icinde cevre ve sehircilik bakanliginin 29.06.2011 tarihli 644 sayili duzenlemesi…. gibi bir ibare var. O yaziyi uzun uzun okudum ve orada da fons danismalik sirketinin su an gerceklestirdigini iddia ettigin isi onaylayan ibareye rastlamadi. (Belkide turkcem kotudur) az once de belirttigim gibi tsg yi inceledim ve firmanin sadece 2 temsile yetkili kisisinin oldugunu gordum. Yonetim kurulu baskani su bey, yatirimdan sorumlu ceo gibi bir ifade yok. Ayrica bu yetkili kisilerden birininde fons danismanligin hazirladigi bir videoda yatirimci olarak tanitilan bir cocuk oldugunu gordum. Sonuc olarak senin tabirinle network marketing benim tabirimle ise ponzi olan ve halk agzinda saadet zinciri olan bu firmaya pek guven duyamadim. Sonucta sen isini izmirde kuruyorsun ama ilk hayvancilik yatirimini ankarinin dagindaki bi yere yapiyorsun. Hayvancilik icinde dusunuldugunde ankara yerine arsa fiyatlarinin daha ucuz oldugu bir ilimiz secilemezmiydi diye dusunmeden alamiyorum kendimi. Evet serkan soz sende 😉

  • Mustafa hocam merhabalar ;öncelikle Soy isim benzerliğine hiç rastlamamıştım 🙂 Mustafa hocam teşekkür ederim çok güzel eleştirel bir yazı olmuş 🙂 rastlamak konusunda haklısınız çünkü Türk ticaret kanunu gereği özellikle 116. Madde ye göre firma revizyona girdi son günlerde . Bununla alakalı bir makale henüz hazırlayamadım ama bundan sonraki süreçte internetten paket kazanç bilançosu gibi mevzuatta yeri olmayan ibarelerle alakalı emareler alamayacaksınız hocam. Şirket İzmir ticaret odasına bağlı ve tüm rolleri açıklamalarının bulunduğu bölümleri görerek yatırım yaptım şahsım adına . Ayrıca model frenchising olarak işlev sürecek. Artık Fons a . Ş bireysel frenchising gayrimenkul danışmanı distribütörü ünvanları geldi . Şu anda firma tüm yasal mevzuatlar çerçevesinde şekilleniyor . Kurumsal site yenilendi . Çok detaylar var fakat bunu buradan anlatmam çok zor . Telefon numaram mevcut dilerseniz arayıp kaynak ve model hakkında size yardımcı olabilirim hocam . Saygılarımı sunarım ?

 6. MUSTAFA PEKCAN BEYEFENDİ GEREKEN AÇIKLAMAYI VE ARAŞTIRMAYI YAPMIŞ.. SERKAN PEKCANIN , MUSTAFA PEKCAN A OLAN AÇIKLAMASI HİÇ TATMİN EDİCİ DEĞİL.. BİR YALANA KENDİNİZİ İNANDIRIP SAÇMA SAPAN AKIL ALMAZ YORUMLAR ÇIKARIYOSUNUZ VE KARŞINIZDAKİNİDE BUNA İNANDIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. ALACAĞINIZ %10 KOMİSYON İÇİN İNSANLARI KANDIRMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ. GERÇEK OLSA ALT KULLANICILARINA % KOMİSYON VERMEZ.. 5 BASAMAK ALTINA KADAR KOMİSYON VERİYOR.. SAADET ZİNCİRİNDEN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL. 32 BİN TL YATIRIMA GÖNDERİLEN TAPU NUN MALİ DEĞERİ 100 TL 🙂 BU NEYİN TEMİNATI. İNSANLARI KANDIRMAK İÇİN NE SÖYLEYECEĞİNİZİ ŞAŞIRIYORSUNUZ. VAY YASA GEREĞİ ÇOĞU BİLGİLER GİZLİ TUTULMAK ZORUNDAYMIŞ VAY İZMİR TİCARET ODASI ÖDÜLMÜ NE VERMİŞ 🙂 🙂 🙂 🙂 SADECE GÜLÜYORUM KELİME OYUNLARINIZA. TAPUYA FALAN KANMAYIN ARKADAŞLAR TAPUDAKİ HİSSEDARLAR KENDİ ADAMLARI. SATMAK İSTESENİZ BİLE SATAMAZSINIZ DİĞER ORTAKLARIN ONAYI GEREKİR.. ÖRNEĞİN 8 HİSSELİ TAPU GÖNDERİYORLAR BU HİSSENİN 5 KİŞİSİ KENDİ ADAMLARI.KALAN 3 KİŞİ DE YATIRIM YAPAN KİŞİLER… KENDİNİZE İYİ BAKIN KANMAYIN

  • Kaan bey merhabalar; yorumlarınız için teşekkür ederim . Burası haber sitesi bişeyi inandırma ikna etme gibi bir durumumuz yok zaten . Tüm iddialarınızı yazabilirsiniz 🙂 hatta güven aldığınız bir yatırım modeli varsa bana özelden ulaşıp dile getirip makalenizi hazırlayıp bana iletebilirsiniz 🙂 burası kurtlar sofrası değil . Yeter ki uslüpta kusur olmasın 🙂 . Kaan bey bu arada şirketi yakından takip ediyorum . Çok şeyler değişti diyebilirim . Yakında haber olarak paylaşırız kesin bir zemine oturduğunda . Saygılar ..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen buraya adınızı girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.