A Kazanç Plus – Fons A.Ş Yatırım Firması Soru ve Cevaplar

0
701
Fons As A Kazanc Sorular

A Kazanç PLUS- Fons A.Ş  Yatırım Firması SORU ve CEVAPLAR?

 

30 Bin kişiye ulaşıldığında ne olacak?

30 Bin Kişilik Kadro tamamlanınca yatırımcılar Proje Yatırım Ortaklığı projesinde  yer alabilecekler.  Bu arada yakın zamanda birkaç gün içinde açılacak olan Fons Gayrimenkul Web Sitesi üzerinden kendilerine veya yakınlarına ait “acil satılık” diye tabir edilen Piyasa değerinin % 20-30 altında olan Gayrimenkulleri (konut, arsa, villa, işyeri, otel) sisteme ekleyebilecekler. Şirket sisteme eklenen ürünlere bir miktar kar payı ekleyerek piyasa değerinin yine % 10 altında olacak şekilde satışa sunacak. Önce sistem içindeki 30 Bin kişi alma hakkına sahip olacak.  Satış gerçekleşmez ise Franchisinglerin portföyüne eklenecek. Ekip kurulmak istenirse eğer prim dağılımı 9 derinliğe kadar yayılacak.

Yatırım paketlerin süresi ne kadar?

Gerek 23000 adet teminatsız gerekse 7000 adet teminatlı yatırım paketlerin süresi 1 yıldır. Yıl bittiğinde bu yatırımlar yerine yeni projeler gelecektir ve 30 bin kişi içinde yer alan insanlar öncelikli faydalanacaktır.

Yurtdışında yaşayan Türk vatandaşları tapu alabilir mi?

Yurtdışında yaşayan Türk ve yabancılar paketlerden faydalanabilir. Yurtdışında yaşayan T.C. kimlik numarasına sahip her vatandaş teminatlı tapu paketlerinden faydalanabilir ve tapusunu alabilir. Şayet ikametgahları bulunmuyorsa İç İşleri Bakanlığından bir belge istenmektedir. Bu koşulla tapu işlemleri başlatılır.

A Kazanç Plus yatırım gelirlerini ne zaman öder?

Yatırımlarınıza karışılık 1 yıl boyunca  vaat edilen gelirler haftanın her PAZARTESİ günü çekim emri verildikten sonra, Çarşamba gününe kadar çekim emri verdiğiniz banka hesaplarınıza yansıtılır. Yurtdışı kökenli yabancı uyruklu üyeniz varsa, bitcoin ile yatırım yapabilir ve çekim talimatı verebilir. Bitcoin kuru günde bir kez hesap edilir, hesap edilen kur gün boyunca geçerli olur.

Not: Yasal düzenleme gereği 15 gün cayma hakkı bulunduğundan, Komisyon  gelirlerine  15 günü takip eden ilk pazartesi gününden itibaren çekim emri verilebilmektedir.

Gelirlerimizden ekstra vergi kesilir mi?

Hayır. Tabloda vaat edilen yatırım miktarları ve gelirlerin hepsi vergisi düşmüş bir şekilde yayımlanmıştır. Firma İzmir Bölgesi Vergi Dairesine bağlıdır ve vergi ödemekle yükümlüdür.

A Kazanç PLUS’a nasıl üye olabilirim?

Üyelik için referans kodlu bir link adresi verilmemektedir. Bu yüzden üye olmak ve yatırım yapmak istediğinizde kesinlikle sponsorunuzdan yardım talep edebilirsiniz. Sponsorunuz isterseniz sizi üye edebilir veya https://akazancplus.info/register/user_register linkini tıklayarak “Sponsor Kullanıcı Adı” bölümüne fonsakazanc yazarak üyeliğinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Üyelik yaptığınızda her koşulda sponsorunuza ulaşmanız size fayda sağlayacaktır. Tabi ki bizimle çalışmak isterseniz de Whatsapp numaramız: +905312674356

Sınırlı kayıt olduğundan  sponsorun üyesini tanıması ve ilgilenmesi  sistem için önem arz etmektedir. Bu yüzden Gayrimenkul Sektöründe diğer sektörel çalışmalarda hedeflenen amaca ulaşmak için herkes ekip üyelerini birebir tanıması gerekmektedir.

A Kazanç Plus’ta satın aldığım paketin faturası ve aldığım yatırım gelirinin faturası kesilir mi?

Tabi ki. A Plus Kazanç yatırım modeli tamamiyle T.C vergi kanunlarına uygun bir şekilde düzenlenmiştir. Özellikle Tapu teminatlı paket satın aldığınızda faturanızın açıklamasında “Teminatlı Tapu Bedeli” yazmaktadır. Yatırım gelirleriniz hesabınıza ödendiğinde ise faturanızın açıklamasında “Gayrimenkul Danışmanlık Ücreti”  ibaresi yer almaktadır.

A Plus Kazanç Tapu teminatını nasıl veriyor?

A Kazanç Plus- Fons A.Ş. , Kırıkkale’de  gelişime büyümeye açık alanda konut imarlı 490 bin metrekare arsa satın almıştır.  Tapu teminatlı toplam yatırım paketi  sayısı 7 bin adet olacaktır;

1000 adet/kişi 32bin

2000 adet/kişi 16 bin

4000 adet/kişi 8 bin liralık tapu teminatlı paket sahibi olabilecektir.

A Plus Kazanç Tapu alma süreci ne zaman başlar ve ne kadar sürer?

Kişisel sayfanızda bulunan dökümanlar kısmında sözleşme ve vekaletname örneği bulunmaktadır. Toplamda 4 sayfa olan sözleşme örneğinden iki nüsha doldurup imzalayarak vekaletnameyi noterden onaylatarak şirketin İzmir Bayraklı’da bulunan Resmi ofisine posta yoluyla gönderilmektedir. Takip eden bir hafta on gün içinde işlemler gerçekleştirilmektedir. Şirket Yatırımcısının sisteme üye olurken girdiği adresine ıslak imzalı tapu belgesini posta yoluyla göndermektedir. Aynı zamanda yatırımcı, adına düzenlenen tapuyu E-devlet sisteminde görebilmektedir.

Yatırımcı Fons A.Ş’ye vekalet vermek istemezse tapu sahibi olabilir mi?

Vekaletname sadece ve sadece tapu “ALIŞ” işlemleri için istenmektedir. Yatırımcı adına “SATIŞ” işlemi gerçekleştiremez. Yatırımcı şayet bu konuda güven eksikliği yaşıyorsa, Firmayı arayıp randevu isteyebilir ve kişisel olarak tapu işlemlerini firmanın yetkilendirdiği kişiyle birlikte yapabilir.

Birden fazla yatırım yapabilir miyim?

Hayır. Her hesap bir yatırım içindir. Yani Bir gerçek kişi bir yatırım politikası bulunmaktadır. Ailenizden herhangi bir kişiyi tabi ki üye edebilir o gerçek kişi üzerinden yatırım yapabilir veya yaptırabilirsiniz. Yapılacak olan her sözleşme kişinin kendisini bağlamaktadır.

Sisteme üye oldum fakat üye olurken istenilen paket miktarından vazgeçtim, değiştirebilir miyim?

Hayır. Sistem üyelik esnasında size hangi paket türünden yatırım yapacağınızı sorar, şayet siz ilk girdiğiniz tercihinizi değiştirmek isterseniz tekrar farklı bir kullanıcı ismi girerek üyelik almanız gerekmektedir. Bu kargaşalığa mahal vermemek için lütfen sponsorunuza detaylı sorularınızı sorunuz.

Yatırım yaptım fakat param ödenmedi, ne yapabilirim?

Sözleşmenizi imzalamadan önce lütfen dikkatlice okuyunuz. Firma şayet 3 ay üst üste yatırım bedellerinizi tabloda belirtildiği şekilde ödemesini yapmadığı takdirde adli süreci ve sözleşme maddelerini gerekçe göstererek üzerinize teminatlı bir şekilde  verilen tapunun tüm haklarını üzerinize alabilir ve özgürce değerlendirebilirsiniz. Lütfen sözleşmedeki maddeleri okuyunuz veya bir üst akıl mercinden yardım isteyiniz.

Yatırım gelirleri nasıl ödenir?

Sizin belirttiğiniz ve şahsınıza ait banka hesap numarası veya kripto para birimi “bitcoin” ile çekim emri verebilirsiniz. Yatırım yaptığınız tarihten takip eden  ilk pazartesi gününden itibaren ve 1 yıl boyunca takip eden her pazartesi günleri çekim emri verebilirsiniz. Her Çarşamba günleri de paranız hesabınıza yatmış olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen buraya adınızı girin